אתר in-italy
Iמ Italy website - אתר איטליה

אינאיטלי - פורטל המידע וההמלצות למזמינים חופשה טיול באיטליה.

פוליה Puglia - איטליה

פוליה Puglia הוא מחוז דרומי באיטליה, הוא העקב של המגף האיטלקי. מחוז פוליה גובל עם המחוזות בזיליקטה Basilicata במרכז/מערב, עם קמפניה Campania בצפון מערב, עם מפרץ טראנטו Taranto, בדרום עם הים היוני Ionian, במערב עם הים האדריאטי ובצפון עם מחוז מוליזה Molise. חלקו הדרומי של המחוז, "העקב" הוא חצי היא המכונה סלנטו Salento. בירת המחוז היא העיר בארי Bari. מחוז פוליה הצר והארוך הנמתח לחופו של הים האדריאטי, אינו פופולארי ותיירותי כמו מחוזות מוכרים אחרים באיטליה, וגם לא ביחס לשכניו הדרומיים, אך בזה גם טמון קסמו. הוא לא ירוק ומכר עיניים כאחיו מצפון, אלא "עממי" יותר וכך גם באופיו ובאופי תושביו. אם כבר ביקרתם בכל יעדי התיירות המוכרים של איטליה, אם אתם מחפשים את מחוזותיה הפחות מתויירים, אם אתם אוהבים להגיע למקומות שלא מיליוני או אף אלפי ישראלים היו שם לפניכם, הגיע הזמן לפוליה. טיול לאורך חופי המחוז אשר נהנה מקו חוף ארוך הכולל חופים חוליים וחופים דרמטיים סלעיים, חופים משפחתיים, חופי נודיסטים, חופים לים האדריאטי וחופים לים היוני, עם גיחות פנימה אל הכפרים והעיירות, פסטיבלים מקומיים ואוכל מקומי אמיתי, בניה יותר ים תיכונית וקצב של ערי נמל, זה מה שמחכה לכם פה. ובהקשר הזיקה היהודית, מהנמלים של ערי פוליה, בארי וברינדיסי, לקראת סיום מלחמת העולם השניה ועד הקמת המדינה, יצאו ספינות המעפילים אל ארץ ישראל. פוליה גם קרובה ליוון וניתן להגיע אליה בהפלגה גם מנמל איגומניצה Igumenitsa שבמחוז אפירוס Epirus בצפון מערב יוון, בהפלגה לילית שאורכת כ-12 שעות ומגיעה אל נמל ברינדיסי או אל בארי.

איך להגיע?
בארי, בירת פוליה, שוכנת כ-430 ק"מ מרומא, מעט רחוק אך בהחלט אפשרי להגיע גם ברכב בנסיעה של כארבע וחצי שעות, אותן ניתן לפרוס על פני יום שלם ולשלב בטיול. שדה התעופה של פוליה שוכן בפאתי בעיר בארי, אך אינו מקושר בטיסות ישירות מישראל, לכן תוכלו להגיע בטיסת פנים מרומא. או בטיסה אל נאפולי, שגם ממנה תצטרכו לנסוע כשעתיים פלוס, תלוי להיכן בפוליה אתם מתעדים להגיע. כמו כן, ניתן להגיע עם הרכבת המהירה מרומא או מנאפולי אל העיר בארי. מרומא משך הנסיעה ברכבת הוא 5 שעות בקירוב. דרך מקורית להגיע יכולה להיות בשילוב טיול מרהיב בצפון יוון. מנמל איגומניצה שבחבל אפירוס הנהדר בצפון מערב יוון, יוצאות מעבורות אל בארי ואל ברינדיסי, ההפלגה אורכת כ-12 שעות בהן תוכלו לנמנם בקבינה נוחה במעבורת ולהגיע עם בוקר אל הנמל.

מה לעשות בפוליה?
ראו מידע, פרטים והמלצות על היעדים הבולטים במחוז פוליה:

בארי Bari
העיר בארי היא בירת מחוז פוליה. היא עיר נמל לחופו של הים האדריאטי בדרום מזרח איטליה. בארי היא עיר מסחר חשובה ומרכז כלכלי בדרום איטליה, העיר השניה בגודלה בדרום, אחרי נאפולי. אוכלוסיית מגוונת כתוצאה מהגירה בלתי חוקית ומונה למעלה מ-320 אלף תושבים. העיר העתיקה של בארי שוכנת בסמוך לנמל על לשון היבשה, פה תוכלו לטייל בין סמטאות אבן צרות בית בתים, בתי קפה, מבנים חשובים ובעיקר כנסיות. אחת הקתדרלות המפורסמות והחשובות בכל איטליה ניצבת בכיכר בלב העיר העתיקה של בארי, היא הקתדרלה של הקדוש ניקולא Basilica di San Nicola, אשר פה הוא קבור, סיינט ניקולא הוא הפטרון של העיר על אף שמעולם לא ביקר בה,  הוא קדוש חשוב ומשפיע הן בזרם הקתולי והן האורטודוכסי, הוא נפטר בטורקיה, הרבה כנסיות באיטליה רצו לקבור אותו אצלהם, ובין הערים שהיו מועמדות לקבל את עצמותיו היו ג'נובה, ונציה, נאפולי ובארי, וכיוון שבארי היא הקרובה ביותר גיאוגרפית לטורקיה, היא זכתה לקבור את הקדוש בשיטחה, כאשר הגיעו עצמותיו לנמל בארי, הספנים הניחו אותם על עגלה רתומה לסוסים והחלו ללכת בעיר, עד אשר נעמדו הסוסים וסרבו להמשיך להתקדם, ראו בכך הספנים סימן שפה צריך לקום המוזילאום והבזיליקה הוקמה במקום זה. בבזיליקה המרכזית, אשר כעת בעלת חשיבות לעולם הנצרות ומשמשת אתר עליה לרגל, בשל עובדה זאת, ובהקשר לעולם המערבי, הקדוש ניקולא מוכר בתור מי שהיווה את ההשראה לדמותו של סנטה קלאוס המוכר כל כך. המבנה של הבזיליקה מרשים בסגנון רומנסקי ונבנתה במאה ה-11מלאה באומנות מרשימה, מומלץ לבקר. מהעיר העתיקה תוכלו לטייל דרומה לאורך הטיילת הארוכה הנפרסת לצד הים וכעבור כ-2 קילומטר תגיעו אל החוף החולי הרחב של בארי, חוף תוסס עם ספורט ימי. בעיר המודרנית, נמצאת האוניברסיטה של בארי, אוניברסיטה חשובה וידועה באיטליה, ובהקשר תיירותי, תוכלו לבקר בגנים הבוטאניים שבאוניברסיטה, אתנחתא ירוקה בעיר הסואנת. הדואמו של בארי אינו שוכן בכיכר המרכזית כמקובל בכל עיר איטלקית אלא על ראשה של גבעה, לא רחוק ממרכז העיר, משקיף אל הים והעיר סביב. בארי היא גן עדן לפודיז, המון 'סטריט פוד', טראטוריות מקומיות, סדנאות בישול מקומי, דוכני הכנת פסטה ועוד.

מונופולי Monopoli
עיר חוף שוכנת כ-40 קילומטר דרומית לבארי, קטנה ממנה ובעלת טיילת מקסימה נעימה ועיר עתיקה עם סמטאות יפות, חנויות מזכרות וחנויות פסטה, מסעדות נהדרות, בתי קפה וגלידריות משגעות. בנוסף גם חוף ים חולי נפלא. יופי של עצירה בעת נסיעה על כביש החוף המוביל מבארי דרומה.

אוסטוני Ostuni
עיירה תיירותית נוספת, נמצאת כ-10 קילומטר דרומית למונופולי, אך אינה על קו החוף, אוסטוני המכונה בפי האיטלקים "העיר הלבנה" בשל בתיה הלבנים שבין הסמטאות הציוריות ואין סוף הכנסיות.
יעד אהוב על תיירים, בו תמצאו המון מסעדות מעולות ובתי קפה. מיקומה בעמק "ארץ הטרולי" הוא מיקום מבוקש.

ברינדיזי Brindisi
היא עיר הנמל השני בגודלו לחופי פוליה, ונמצאת כ-120 ק"מ דרומית לבארי, על הים האדריאטי.
סביב הנמל הטבעי של העיר, אשר מקבל הפלגות גם מיוון ומקרואטיה, וכן קרוזים מרחבי העולם, נמצאת העיר העתיקה, שהיא יחסית נינוחה ונעימה. תמצאו פה הרבה שרידים ארכיאולוגים מהתקופה הרומית ואף מוקדם ממנה, עמודים רומיים, בזיליקות רנסאנסיות וכנסיות עם אוספי אומנות.
ברינדיזי נזכרת גם בסיפרו של ג'ול ורן, מסביב לעולם בשמונים יום, אשר אל נמלה הגיעו פיליאס פוג ועוזרו פספרטו במסעם. ברידיזי היא גם הנמל ממנו יצאו המעפילים אל פלסטינה, ישראל ועוד הרבה לפניהם, מנמל ברינדיזי יצאו אל ירושלים הפילגרימים במסעות הצלב.

טראני Trani
היא עיר נמל קטנה ויפה השוכנת כ-50 קילומטר צפונית לבארי. הנמל הקטן והציורי, הטיילת שלצידו, הרחובות בהן תוכלו לשוטט לספוג אוירה ולהינות באחד מבתי הקפה תוך צפיה בעוברים ושבים, אך מעבר לכל אלה, בטראני תוכלו לפגוש בעדות הבודדת שנותרה לקהילה היהודית הענפה שחיה בעיר טרום מלחמת העולם השניה, והוא בית הכנסת סקולאנובה Sinagoga di Scolanova, השוכן בין רחובותיה העתיקים בחלקו הצפוני של הנמל. בית הכנסת כבר תהפוכות ואף הוסב לכנסיה, אך חזר לתפקד כבית כנסת פעיל החל משנת 2006 וגם כמוזיאון קטן המנציח את סיפור קהילת טראני.

בארלטה Barletta
עיר חוף השוכנת כ-14 קילומטר צפונית לטראני Trani ומכונה "עיר האומץ"' כאשר אביר צרפתי בשבי האיטלקי לעג לאיטלקים על פחדנותם, יצאו לדו-קרב בין אבירים והמנצח זוכה בשליטת העיר לידי ארצו, האיטלקים שכונו "פחדנים" ניצחו את הדו-קרב וכיאה במילה של אבירים העיר חזרה לידי איטליה לאחר שהחליפה ידיים רבות. סיפור אומץ נוסף שהקנה לעיר את מדליית האומץ האזרחי התרחש בעת מלחמת העולם השניה כאשר המחתרת האיטלקית בבארלטה הציתה מרד אזרחי כנגד הכובש הנאצי. בעיר יש תחושה של סדר וניקיון, הכל מאד "מסודר" בשונה מהאופי האיטלקי הבולט כל כך בערים אחרות באיטליה ובפוליה בפרט, כך גם טירת בארלטה Castelo Svevo שברכז העיר, נראית שמורה להפליא ומצוחצת. בכיכר המרכזית ניצב פסל, סימלה של העיר, Closus of Barleta, פסל ענק המתוסס לגובה של כ-5 מטרים, עשוי ברונזה, מהמאה ה-4 של קיסר ביזנטי אנונימי. לעיר חופים חוליים מעולים. לינה מומלצת בבארי, מונופולי, ברינדיזי, אוסטוני:

Cattedralflats מלון דירות נעים ואסתטי בקרבת הנמל והעיר העתיקה של בארי. יחידות דיור מאובזרות במטבח ובעיצוב מינימלי ונקי. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Luxurystay_Venezia21 דירת אירוח ברמה גבוהה, מאובזרת עד הפרט האחרון והכי חשוב כוללת בלקון מרווח ומקסים ממש מול הים בבארי. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Executive Inn Boutique Hotel מלון נעים ונח במרכז ברינדיזי, חדרים מרווחים מעוצבים בקו נקי, ארוחת בוקר טובה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Hotel Don Ferante מלון מקסים במיקום מקסים בעיר מונופולי, חדרים יפיפיים הפונים אל הים, רמה גבוהה. בחלק מן החדרים אף מטבחון. בריכה. מומלץ.  לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Relais Trulli le Icone לינה בטרולי ששודרג לרמה גבוהה של אירוח, החדרים משופצים לחלוטין, בחוץ בריכה והעמק הירוק, נמצא קרוב לאוסטוני. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Trulli Paradise מתחם בסמוך לאוסטוני, בעמק ארץ הטרולי, בתי טרולי ששופצו והוסבו לחדרי אירוח ברמה עם בריכה בחוץ וסביבה ירוקה יפיפיה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

.

מערת קסטלינה Grotte di Castellana
מערת הנטיפים של קסלטלינה שוכנת כ-40 ק"מ דרומית מערבית לבארי, היא אתר תיירות מאד פופולארי בפוליה. המערה היא אחת החשובות שנתגלו באיטליה עם נטיפים של למעלה מ-90 מיליון שנים.
הביקור במערה מתפרס על פני שטח של כ-3 קילומטרים והסיור במערה הוא מודרך ואורך קרוב לשעתיים. המערה נמצאת בעומק האדמה והטמפרטורות נמוכות אף בקיץ לכן הצטיידו במשהו חם לפני שנכנסים אל המערה. אם אתם לא מטיילים בעונה היבשה, קחו גם מעיל גשם כיוון שמי גשמים מטפטפים במערה גם שלושה חודשים לאחר שירדו בפועל. הביקור במערה מרשים ביותר וזהו אחד מאתרי החובה של פוליה. כ-15 ק"מ משם על קו החוף נמצאת העיירה Polignano a Mare, עיירה יפה לקו החוף האדריאטי עם עיר עתיקה וחוף קטן בין שני צוקים, ומאד פופולארי. תוכלו לשלב ביום טיול עם הביקור במערה.

.

אלברובלו Alberobello וארץ הטרולי
היישוב אלברובלו שוכן בין בארי לברינדיסי אך לא על קו הים אלא בפנים היבשת. מה שמייחד את היישוב הוא בתי הטרולי המעטרים אותו, הוא לב ליבה של "ארץ הטרולי". טרולי Trulli הוא שמם של הבקתות הפוליאזיות הנראים כבתים מן האגדות, מעין כפר הוביטים. הבתים נבנו במאה ה-17 כאשר המיסוי על מגורים היה כה גבוה, תושבי העמק בנו בתים אירעיים לכאורה, שאת גגות הקונוס שלהם ניתן לפרק כיוון שאין מלט המחבר בין האבנים. כ-10,000 מבנים, בתי אבן גיר הקרויים טרולי ברבים וביחיד טרולו Trullo פזורים בעמק. ארץ הטרולי אשר באלבובלו הוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, באלברובלו קיים הריכוז הגבוה ביותר של בתי הטרולי ובזכות כך העיר מתויירת, אך בכל האיזור סביב, גם באיזורים הירוקים מחוץ לעיר ובכל עמק איטריה Valle d'Itria, ניתן למצוא טרולי רבים פזורים ולכן מכונה האיזור ארץ הטרולי. והעמק הוא איזור נפלא לטיולי אפניים ופיקניקים.
חלקם מן הטרולי באלברובלו הוסבו לחדרי השכרה לתיירים, מבוך הסמטאות בין המבנים האגדתיים מושך אליו המוני תיירים, אל חלק מן המבנים ניתן להיכנס על מנת להתרשם, פשוט תושבים שפותחים את בתיהם להצצה, חלקם הוסבו לחנויות קטנות המוכרות מזכרות לתיירים, וביניהם ניתן אף לפגוש את ה"מאמות" המקומיות שהקימו דוכן הדגמה להכנה ידנית של פסטה. בעונה המקום עשוי להיות מלא בתיירים, אם מתאפשר לכם הגיעו מוקדם בבוקר, או בשעות אחר הצהרים המאוחרות, כך תהנו מיעד יפיפה ומיוחד ופחות עמוס בתיירים.
אלברובלו וארץ הטרולי הם ללא ספק סימלה המובהק של מחוז פוליה.

לינה בטרולי:

Dimora Sumerano לינה בטרולו במיקום כפרי סמוך מאד לאלברובלו. הטרולו מחודש ומעוצב נעים ומזמין. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Masseria Rosa Trulli Relais לינה בטרולו בחווה חקלאית, משופץ ובעיצוב מודרני וחם, במתחם גם בריכת שחיה, רק 2 קילומטרים מחוץ לעיר אלברובלו. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Tipico Resort לינה בטרולו באיזור הטרולי שבעיר אלברובלו, האיזור המתוייר. חדר מרווח וארוחת בוקר טובה. לפרטים  מלאים והזמנה לחצו כאן

.

לוקורוטאנדו Locorotando
עיירה יפה השוכנת על גבעה משקיפה אל עמק הטרולי, כשבעים קילומטר דרומית מבארי. עצירה נחמדה מאד בדרך אם אתם באיזור. בין סמטאותיה בתים מסויידים בלבן מזכירים במעט את הבניה היוונית באיים.
מקום טוב בעמק איטריה Itria להפסקת קפה וטיול נינוח בין הסמטאות הציוריות.

.

לצ'ה Lecce
העיר לצ'ה שוכנת דרומית לברינדיזי, אך לא על קו הים, היא עיר הסטורית מאד יפה ומתויירת בפוליה. מרבית העיר בנויה בסגנון הבארוק ואין מנוס מלהשוות את לצ'ה לפירנצה. כמו פירנצה גם בלצ'ה תהנו מעיר עתיקה עשירה בתרבות במבנים הסטוריים מרשימים. שלושה שערים מקושתים מובילים אל העיר העתיקה של לצ'ה שבליבה כיכר הדואמו, כיכר רחבה בסגנון בארוקי ובה ניצבת הקתדרלה הגדולה, הדואמו של לצ'ה שהיא מופת בארוקי של אומנות מרהיבה מבפנים. במגדל הפעמונים הניצב בכיכר יש מדרגות המובילות אל ראשו, הוא גבוה למדי ולמעשה מלמעלה ניתן לצפות הן אל הים האדריאטי והן אל הים היוני. עוד בכיכר ארמון הבישוף ומוזיאון. אמנם לצ'ה היא עיר תוססת אך בין אחת לארבע כל העיר בסייסטה והכל מאד מאד שקט. אך בערב, חזרו אל הכיכר היא מוארת בתאורת לילה מרשימה. בעיר העתיקה הנפרסת בין הרחובות הצרים היוצאים מכיכר הדואמו וחוברים לככירות נוספים וכולם תוססים מלאים תיירים, בתי קפה, מסעדות ובארים המתמלאים לעת ערב. באחת הכיכרות תמצאו את האמפיתיאטרון הרומי העתיק שנחשף בשנת 1901 או לפחות חלקו, במקום האמפי הכיל קהל של 15 אלף צופים. בצמוד לו מגדל מקושת שכיום משמש לשכת התיירות של לצ'ה ומפה תוכלו לצאת לסיור מודרך שהלשכה מוציאה מדי יום ב-16:00 בעלות צנועה של 15 יורו לאדם.
באחת הסמטאות של העיר העתיקה נמצא מוזיאון Faggiano, אדון פג'יאנו שרצה לפתוח בביתו טראטוריה, נתקל במהלך השיפוצים באוצר שהסתתר במרתף המבנה, שם התגלו שרידים עוד מהמאה החמישית, של הצלבנים שהוסתרו שם טרם יציאתם אל ירושלים למסעות הצלב. וכמו באיטליה, אחת החוויות המועדפות על תיירים ובכלל הוא לשבת בבתי קפה לצפות בעוברים והשבים ולשתות את הקפה האיטלקי המשובח, אך מלבד אספרסו הנהוג בכל איטליה, ללצ'ה יש את המשקה הייחודי לה והוא נקרא לצ'זה, הוא אספרסו בכוס נמוכה מלאה קרח ועליו נמזג חלב שקדים, מרענן וטעים מאד.

המלצות לינה בלצ'ה:

Patria Pallas Lecce מלון מקסים ומסורתי בהתאם לאווירת המקום, בלב העיר העתיקה, עם גג בו תאכלו ארוחת בוקר או תהנו ממשקה של אחר צהרים הצופה אל העיר, קרוב להכל. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Risorgimento Resort - Vestas הוא מלון 5 כוכבים בלב ליבה של לצ'ה, מרחק הליכה מכל האטרקציות בעיר העתיקה היפה. מסעדת גג מצויינת. מומלץ. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Dimi House מלון בוטיק נפלא בצמוד לעיר העתיקה, חדרים נקיים ומרווחים בעיצוב נעים. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

.
גליפולי Gallipoli
העיר גליפולי שוכנת כ-40 קילומטר דרומית מערבית ללצ'ה ומתאימה לגיחה נעימה בפרט בשעת אחר הצהרים. העיר העתיקה של גליפולי שוכנת למעשה על אי המחובר אל העיר החדשה בגשר. בין הסמטאות של העיר העתיקה פשוט נעים לשוטט, לספוג מאווירת המקום, וכדאי להגיע אל הטיילת שלאורך הים והחוף החולי הנעים והנקי של גליפולי בשעת שקיעה. לאורכה של הטיילת תמצאו מסעדות רבות, אמנם מתויירות אך מקום מעולה לצפות בשקיעה. גליפולי שוכנת על שפת הים היוני Ioanian וניכרת בה ההשפעה היוונית, שכן יוון שוכנת מאד קרוב, כך גם ביוון, באיים היוניים כמו קורפו, ניתן לחוש בהשפעה האיטלקית. בסמוך לגליפולי ורק 3 קילומטר דרומית לעיר, נמצא חוף נפלא Spiaggia di Baia Verde חף המפרץ הירוק, והוא אכן מוקף צמחיה ירוקה, חול לבן, הכניסה לחוץ בתשלום בחניון וכן מיטות החוף הן בתשלום. דרומה משם תמצאו חופים נוספים, חוליים ונהדרים.
למלונות בגליפולי לחצו כאן

.
אוטרנטו Otranto
היא העיירה המזרחית ביותר באיטליה, נמצאת ממש בקצה העקב על שפת הים מול חופי אלבניה ובחיבור בין הים האדריאטי ליום היוני. לחופה של אוטרנטו ניצב מגדלור המסמן את הנקודה המזרחית של איטליה. היא עיירה מאד אותנטית, ובאיטליה המשמעות היא קצב ומזג ים-תיכוני, רחובות צפופים, כבסים מתנופפים על החבלים במרפסות, קריאות של סוחרים, דייגים ומאמות איטלקיות. ההשפעה היוונית ניכרת פה מאד, בעבר היתה אוטרונטו למושבה יוונית. היא עיירה עתיקה עם סמטאות צרות מאד, חוף ים ומבצר יפה מהמאה ה-15.  בקתדרלה של אוטרנטו כדאי לצפות בריצפת הפסיפס המרשימה עם גלגל המזלות. עוד בקתדרלה אוסף מזעזע של גוגלות, גולגולותיהם של נרצחי טבח העותומאנים. כמובן שתמצאו המון מסעדות מקומיות, טראטוריות ובתי קפה בין סמטאות העיר וכן על הטיילת מול הים, אך תוכלו גם להצטייד בכריך ומצרכים באחת המעדניות, גבינה ו/או נקניק, לחם טרי ולשבת אל החומה הנמוכה לאורך הים ולהינות מהפשטות של המקום הזה.
למלונות באוטרנטו לחצו כאן

.
מבצר דל מונטה Castello del Monte
מבצר הממוקם על גבעה, קצת באמצע שום מקום ב-50 ק"מ מערבית מבארי. הטירה או המבצר נבנה על ידי פרידריך השני, בן לשושלת מלכים גרמנית אשר שלט בקיסרות הרומית הקדושה בסוף המאה ה-12 ועד אמצע המאה ה-13, ולא רק, פרידריך השני היה מלך גרמניה, בורגנדי, איטליה ואף ירש את התארים מלך סיציליה ומלך ירושלים, תואר לו זכה בעת מסעות הצלב. למה הוא בנה את המבצר דוקא במיקום זה? נשאר בגדר תעלומה, המיקום אינו אסטרטגי ואין שום ישוב באופק.  המבצר הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, המבנה כולל 8 מגדלים שצורתם מתומן, בטירה יש 8 קומות ובכל קומה 8 חדרים זהים לחלוטין. מוטיב הספרה 8 - האינסוף - חוזר פה. בתוך המבנה יש את מה שחושבים שהיו השירותים הפועלים על מים הראשונים בהיסטוריה. המבנה מרשים ושמור היטב, הנוף גם כן.

.
טארנטו Taranto
טארנטו היא העיר השוכנת בחלקו הפנימי של המגף בנקודה המערבית הכי צפונית של פוליה אשר לחופו של ים. טראנטו שוכנת בין שני ימים, הים היוני ממערב והים הקטן מצידה השני, היא עיר נמל תוססת בעלת היסטוריה מרתקת שהתחילה עם הקמתה על ידי היוונים. במוזיאון הארכיאולוגי הלאומי של טארנטו תוכלו לצפות בהמוני שרידים ועדויות להסטוריה המפוארת של העיר. במרכז העיר העתיקה המחוברת בגשר אחד אל העיר החדשה, גשר הנמתח מעל תלה המחברת בין הים היוני לים הקטן, גשר אשר נפתח ומתרומם ומאפשר מעבר ספינות, בלב העיר העתיקה ניצבת הקתדרלה של טארנטו שהיא אחת העתיקות במחוז וכוללת עיטורים עשירים ורומנסקים של פרסקאות ומוזאיקה מרשימים הטירה הביזנטינית משנת 616 ניצבת על סלע בכניסה לעיר העתיקה כמגינת העיר, מבצר מרשים הראוי לביקור. העיר מונה מעל ל-200 אלף תושבים וידועה כעיר בעלת חגיגות מסורתיות ודתיות רבות. אחת המסורות של טראנטו הוא ריקוד מסורתי שנולד במאה ה-13 בעקבות אפידמיה של עכבישים רעילים שהרגו רבים מבני העיר, כך ההגדה מספרת והתרופה לרעל העכביש היתה ריקוד סוחף, הריקוד המרפא נודע בשם פיציקה טארנטלה, לימים ריקוד הטראנטלה הפך לריקוד עם מוכר ופופולארי בכל איטליה.
למלונות בטרנטו לחצו כאן

.

זקוקים להמלצות לינה נוספות במחוז פוליה?
ספרו לנו מה מחפשים? מה הדגשים? התאריכים והרכב הנוסעים, ונשמח לשלוח הצעות להזמנה ישירה ובטוחה ללא עמלות סוכן
השירות ללא תשלום


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il