אתר in-italy
Iמ Italy website - אתר איטליה

אינאיטלי - פורטל המידע וההמלצות למזמינים חופשה טיול באיטליה.

lamezia terme למזיה טרמה - איטליה

מעט ישראלים מכירים את למזיה טרמה, ומי שלא, להלן כל המידע וההמלצות על למציה טרמה באיטליה.

הזמנת טיסה ללמזיה טרמה : לחצו כאן
הזמנת מלון בלמזיה טרמה  : לחצו כאן
השכרת רכב בלמזיה טרמה : לחצו כאן
הזמנת חבילת נופש, טיסה + מלון ללמזיה טרמה : לחצו כאן


למזיה טרמה הוא שמו של נמל התעופה הראשי באיזור קלבריה של איטליה, איזור זה הוא המרהיבים לטיולים בדרום המגף האיטלקי ובישלוב גם של האי סיציליה ושל האיים האאולים המרתקים של איטליה ובמיוחד באיים, סאלינה, סטרומבולי וליפארי, אליהם תוכלו לקחת הפלגה מהעיר millazo שבסיציליה, בקיצור, הזמינו טיסה ללמזיה טרמה, השכירו רכב וצאו לטיול המשלב נופש, פארקים של טבע ואיים קסומים באיזור קלבריה של דרום איטליה.עיריית  למציה תרמה -  Lamezia Terme הוקמה בשנת 1968 והיא מהווה עיריית-גג לשלושה  ישובים : ניקאסטרו- Nicastro , סאמביאזה- Sambiase וסאנט אאופמיה לאמציה- Sant’Eufemia Lamezia. העיר  שבה  70,000 תושבים, נמצאת בפרובינציה של קטנזארו -  Catanzaro , שוכנת למרגלות ההרים רוונטינו -  Reventino ,  Mancuso ו Castelluzzo ושטחה מגיע עד למישור Sant'Eufemia בצדו הצפון מערבי של חבל קלאבריה. בשל מיקומה הגאוגרפי במרכז חבל קלאבריה ובשל שטחה המישורי, למציה תרמה הפכה למרכז מסחרי וחקלאי חשוב. שדה התעופה הבינלאומי שבתחומה, תחנת הרכבת והאוטוסטרדה עזרו לפיתוחה ולתסיסתו של האזור. שמן הזית  המיוצר באזור ידוע כשמן איכותי וכך גם יינותיה. שמה לקוח משם הנהר  לאמאטו - Lamato החוצה את אחד מרבעיה. ואילו השם תרמה- Terme (מעיינות חמים), נלקח ממעיינות קרונטה – Terme di Caronte ליד רובע סאמביאזה-  Sambiase בלצזיה טרמה מצויים כמה מהמעיינות החמים המפורסמים ביותר באירופה והם מהווים מוקד משיכה לתיירים מכל העולם.

זקוקים להמלצה על מלון בלמזיה טרמה?
ספרו לנו מתי אתם מגיעים ללמזה טרמה וכמה אנשים אתם, אם יש עמכם ילדים ספרו לנו כמה ובני כמה הילדים וספרו לנו מה אתם מחשים או אם יש לכם בקשות מיוחדות וצוות השרות של אתר איטליה הישראלי ישמח לשלוח לכם המלצות על אפשרויות לינה בלמזיה טרמה והסביבה הקרובה, השתמשו בטופס הכחול הבא, השרות ללא תשלום.

ניקאסטרו – Nicastro , ישוב מבוצר עתיק, היה מרכז צבאי אסטרטגי בתקופה הביזנטית. (מאה תשיעית ועשירית ).

הישוב היה תחת כיבוש ותחת שלטונות רבים ביניהם השלטון הנורמאני- שוואבי. בזמן הכיבוש הצרפתי של קלאבריה בין השנים 1806-1814, ניקאסטרו נשדדה לאורכה ולרוחבה ע"י הבריגנטים שלחמו נגד הצרפתים.  לאחר שיקומה, העיירה הפכה למרכזם של  הקרבונרים (התנועה הסודית האיטלקית שנוסדה בנאפולי במאה ה-18 על ערכי החופש והלאומיות) ורבים מחברי התנועה הצטרפו לגריבלדי. במאה ה- 19 וכן אחרי מלחמת העולם השניה, בעקבות משברים כלכלים קשים, רבים מתושבי העיירה עברו לצפון איטליה לחפש את מזלם. אולם כיום ניקאסטרו היא הרובע המאוכלס ביותר בעיר, רובע שהפך עם השנים למרכזה התרבותי.

סאמביאזה- Sambiase נוסדה במאה העשירית לספירה סביב מנזר סאן ביאג'ו – San Biagio, קדוש שעל שמו היא נקראת.  מספר רב של כנסיות נבנו בעיר במשך השנים,  אך מתוך 13 נותרו כיום  רק 5. למרגלות סאמביאזה עובר נחל ובסביבותיו מספר הרים. שמו ההיסטורי של  סאמביאזו הינו  " שני מגדלים" – Due Torri ומקורותיו עתיקים מאד. העיירה השוכנת בין עצי זית, 6 ק"מ מהים במפרץ סאנט אאופמיה Golfo di Sant'Eufemia עשירה במסורות ובפולקלור. היין המיוצר באזור מפורסם מאד.

העיירה סאנט אאופמיה -  Sant’Eufemia Lamezia שנולדה לצידה של טרינה- Trina, היא עיר מסחרית הסטורית מתקופת יוון אשר שרידיה סבלו מדורות רבים של שטפונות נחל באני- Bagni.  לעיר היסטוריה עתיקת יומין המתועדת כבר מימי הנורמנים. אחרי רעידת אדמה חזקה ב-1638 נבנתה העיירה מחדש באזור גבעות לא רחוק מחורבותיה. לצידה של העיירה נמצאים כיום שדה התעופה הבינלאומי ותחנת רכבת חשובה.

למבקרים באזור מומלץ לא להחמיץ את מעיינות הגופרית החמים בתרמה די קרונטה – Terme di Caronte, שנחשבת  לפנינת תעשיית המרפא של מעיינות המים החמים בחבל קלבריה. מעיינות קרונטה ידועים כבר מימי הומרוס והם טבועים  על מספר מטבעות יווניים. הודות למינרלים העשירים המרכיבים מים אלו תרמה די קרונטה  הפכה למקום מרפא למחלות רבות כמו מחלות נשימה, מחלות גניקולוגיות, עור וראומטיזם. המרכז התרמלי ידוע ברמתו הגבוה ובאיכות מתקניו והוא מצויד בצוות רופאים. כמו כן יש במקום מרכז SPA ובו מוצרים המכילים בוץ ומינרלים מקומיים. הנוף היפה חובק בצידו האחד את ההרים האפנינים, כמו  ההר סילה- Sila המפורסם שאוהבי טיולי הליכה יוכלו להנות מקסמו, ומצידו השני את מפרץ סאנט אאופמיה שחופיו משמשים כמקום נופש ורחצה.

ראו גם : סרדיניה, מתוך אתר איטליה הישראלי.הזמנת מלון בכל ערי איטליה ללא עמלות הזמנה או עמלות תיווך : מלון באיטליה בהנחה

ראו גם : מלונות בפיזה  מלונות במילאנו  מלונות בנאפולי  מלונות בפירנצה  מלונות בוונציה


 

 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il