אתר העיר אתונה
Iמ Italy website - אתר איטליה

דרכי הגעה מנמלי התעופה לערי איטליה

הדרך מנמלי התעופה לערים באיטליה : נחתתם בארץ המגף, מרגישים את האוויר בריח של חו"ל נכנס לריאות, שלטי ההכוונה באיטלקית מברכים אתכם לשלום והפקידים מדברים אתכם במבטא אקזוטי. עכשיו רק נשאר להבין איך מגיעים ליעד שלשמו הגענו. תחגרו חגורות, יוצאים לדרך.

רומא
אל רומא תוכלו להגיע משני שדות תעופה אפשריים - לאונרדו דה וינצ'י, הידוע גם בשמו פיומיצ'ינו (Fiumicino), אשר מהווה את השדה הגדול והרשמי של העיר, ובנוסף שדה תעופה קטן ממנו שמשרת בעיקר טיסות פנים, שמו הוא צ'אמפינו (Ciampino).
נתחיל מלאונרדו דה וינצ'י, תוכלו להגיע ממנו אל רומא במספר דרכים לבחירתכם.
מונית -
דרך אחת היא בעזרת מוניות מורשות, שצבען לבן ובצדדן ניתן יהיה לראות את מס' הרישום של המונית. למוניות יש תעריף קבוע משדה התעופה אל היעדים השונים באזור, שכולל ארבעה נוסעים ומזוודות, טווח המחירים נע בין 10-50 יורו ומשתנה על פי יעדכם. תוכלו למצוא את המחירים הללו באתר העירייה.
רכב -
האפשרות הזו מומלצת במיוחד למי שמתכנן לשכור רכב לכל הטיול, ניתן יהיה למצוא את חברות ההשכרה השונות לאחר איסוף המזוודות, עדיף יהיה לבחור רכב מבעוד מועד לאחר בחינה של המחירים ותנאי ההשכרה וכך להגיע ולאסוף את הרכב שבחרתם.
רכבת -
1FLשל חברת Trenitalia היא האפשרות הזולה. התדירות של רכבת זו היא כל רבע שעה בימים ב'-ו' וכל חצי שעה בימים שבת ו - א'. הרכבת כוללת מספר עצירות ואורכת כמעט שעה. מחיר הרכבת הוא 8 יורו. האופציה הזו תתאים במיוחד למי שבית המלון שלו סמוך למטרו בתחנות בו היא עוברת.
Leonardo Express היא אופציה יקרה יותר אבל נוחה ומהירה מהראשונה. הרכבת הינה ישירה ויוצאת בתדירות של חצי שעה אל תחנת הרכבת המרכזית של רומא. תוכלו לרכוש את הכרטיס ממכונות התחנה או דרך סוכן נסיעות, שימו לב שהוא יהיה בתוקף למשך שעה וחצי מרגע ההחתמה של הכרטיס.
אוטובוס -
Terravision הוא שאטל שמהווה דרך יעילה נוספת להגעה לרומא משדה התעופה. התדירות שלו עומדת על 45 דקות, וזמן הנסיעה הוא כמעט שעה. העלות לכרטיס היא 5.8 יורו ברכישה באתר ואם תוסיפו סכום קטן תוכלו לרכוש את הכרטיס במקום.
COTRAL - האופציה הזאת תהיה נוחה במיוחד לנוחתים בלילה. היא מהווה האופציה היחידה שתביא אתכם באמצע הלילה לרומא. התדירות שלהם עומדת על אחת לשעה. מחיר כרטיס לאוטובוס זה יעלה לכם ביום 5 יורו, ובלילה 7 יורו. האוטובוס עובד לאורך כל שעות היממה.
ונמשיך למגיעים משדה התעופה צ'אמפינו.
אוטובוס -
Terravision - הכרטיס שיעלה לכם 5 יורו דרך רכישה באתר או 6 בתחנה, ויביא אתכם אל תחנת טרמיני. התדירות שלו משתנה בהתאם לשעות היום. זמן הנסיעה הוא כשעה.
SIT Bus Shuttle - הנסיעה בשאטל זה אל תחנת טרמיני משתנה בתדירות לפי שעות היום. הוא יעלה לכם 5 יורו ויארך עד כ - 45 דקות.
AUTOSTRADALE - בתדירות של פעם בשעה תוכלו לעלות על אוטובוס לתחנת טרמיני במחיר של 5 יורו.
רכבת -
Trenitalia האפשרות המועדפת והמהירה להגעה לרומא משדה התעופה. הרכבת שיוצאת בתדירות של 10 דקות, תארך כרבע שעה עד לתחנת טרמיני ותעלה לכם 1.5 יורו אם תזמינו באתר.מילאנו
אל מילאנו ניתן להגיע משני שדות תעופה הממוקמים בתחומי העיר. מלפנסה - הגדול ביותר אליו מגיעות טיסות ישירות, ולינאטה אליו מגיעות טיסות קונקשן. ישנו שדה תעופה נוסף אך הוא מרוחק מהעיר כ - 45 ק"מ ונמצא ליד העיר ברגמנו.
אלו המגיעים אל שדה התעופה מלפנסה, אלו דרכי ההגעה לעיר האפשריות לכם.
רכבת -
מלפנסה אקספרס - למבקשים להגיע אל מרכז מילאנו זו האופציה המומלצת. החברה אחראית על קווי רכבת אל מילאנו כשהתדירות שלהן עומדת על אחת לחצי שעה וזמן הנסיעה המשוער הוא כחצי שעה. מחיר הכרטיס הוא 13 יורו.
אוטובוס -
במידה ואתם רוצים להגיע אל תחנת הרכבת המרכזית במילאנו תוכלו לבחור באפשרות הזו במחיר של 10 יורו, בתדירות של פעם ב - 20 דקות וזמן נסיעה של עד שעה.
מונית -
האופציה הזו היא ללא ספק דרך נוחה להגיע לעיר, אך היא האפשרות היקרה ביותר. העלות תהיה בין 80-90 יורו, תלוי אם מדובר במוניות של מילאנו או אזורים אחרים בסביבה, ובפקקים המשתנים.
רכב -
להגעה עצמאית למילאנו סעו על כביש 336 SS עד Busto Arsizio ומשם המשיכו על האוטוסטראדה A8 עד מילאנו.
לנוחתים בשדה התעופה לינאטה, אלו דרכי ההגעה למילאנו.
אוטובוס -
קו 73 - אוטובוס עירוני זה יביא אתכם אל מרכז העיר במילאנו, משם תוכלו להמשיך בקו המטרוM1 למי שיצטרך. התדירות של הקו היא 10 דקות ומחירו 1.5 יורו. שימו לב שמדובר באוטובוס עירוני ולכן הוא יכול להיות צפוף ולעצור בתחנות רבות, אבל זו לעיתים גם חלק מהחוויה המקומית.
קו X73 - הרבה פחות עצירות וצפיפות, זמן הנסיעה נע בטווח של 25 דקות. הקו לא פעיל בסופי השבוע. גם הוא במחיר של 1.5 יורו.
סטארפליי של חברת אווטוסטראדאלה - תוכלו לנסוע דרכם אל תחנת הרכבת המרכזית בעיר, התדירות עומדת על חצי שעה וזמן הנסיעה הוא חצי שעה. במחיר של 5 יורו.
מונית -
המונית משדה תעופה זה סבירה הרבה יותר במחיר ותעלה לכם עד 20 יורו, תלוי בפקקים. שימו לב לוודא את המחיר לפני הנסיעה על מנת לחסוך אי הבנות.
למי שמגיע משדה התעופה ברגמו, יכול לבחור בין אלו.
שאטל -
בחירה בשאטל שיסיע אתכם אל מילאנו תעלה לכם 5 יורו וזמן נסיעה של כשעה. השאטלים יוצאים בסמוך לאזור הטיסות הנכנסות בקרבת רציף מספר 3.
רכבת -
למגיעים בלילה תהיה אפשרות לנסוע ברכבת אל העיר ברגמו ומשם להמשיך למילאנו.
מונית -
כמובן שזו האפשרות הנוחה מכולן, רצוי לסגור את המונית עוד מהארץ ובכך למנוע התעכבויות בשדה. במידה ותהיו מעוניינים באופציה הזו, העלות תהיה בסביבות ה - 100 יורו, לא זול בכלל.
רכב -
בשדה פועלות מספר חברות השכרה שניתן להזמין מהן, עדיף לבצע את ההזמנה מהארץ.

ונציה
אל העיר ונציה מגיעים משדה התעופה מרקו פולו, במספר דרכים שונות לבחירתכם.
אוטובוס מים -
הנסיעה תארך בין 50 דקות לשעה ועשרים, תלוי באיזו תחנה תרדו. התדירות שלו היא כל שעה, במחיר של 10 יורו.
טקסי מים -
הדרך הזו תביא אתכם ישירות לעיר והמחיר בה ישתנה לפי מספר האנשים, הוא צפוי להיות באזור 80 יורו לארבעה. זמן הנסיעה הוא כחצי שעה. המונית תצא מהמזח שידרוש מכם נסיעה קצרה אליו.
אוטובוס -
הפעם כזה שנוסע על הכביש. התדירות היא פעם בחצי שעה וזמן ההגעה הוא עד 40 דקות. עלות הכרטיס היא 2 יורו.
מונית -
האפשרות הזו לא תרושש אתכם יחסית למוניות ותגיע עד לטווח של 35 יורו.

נאפולי
שדה התעופה קאפודיקינו (Capodichino) הינו שדה התעופה הבינלאומי של העיר נאפולי ומשרת את התיירים בהגעה אליה ולסביבתה. אלו דרכי ההגעה האפשריים לעיר מהשדה.
רכב -
תוכלו להשכיר רכב במתחם הטיסות הנכנסות. להגעה אל העיר סעו דרך Doganella ובכיכר קרל 3 לפנות לArenaccia ומשם ל Novara, לאחר מכן פנו אל Umberto עד לכיכר גריבאלדי.
אוטובוס -
החברות 3Sו Alibus יוצאות ממתחם הטיסות הנכנסות בתדירות של פעם ב - 30 דקות בערך, האוטובוסים מגיעים לתחנות המרכזיות במרכז העיר, בפיאצה גריבלאדי ובפיאצה מוניסיפיו.
מונית -
למוניות מחירים קבועים למרכז נאפולי או לנמל, ניתן למצוא אותן באזור הטיסות הנכנסות.

ורונה
נמל התעופה של ורונה, Catullo, נמצא קרוב למרכז העיר. אלו אפשרויות ההגעה ממנו אל מרכז העיר.
רכב -
למי שבוחר בדרך זו, שימו לב להגיע אל מפגש הכבישים A4-A22.
אוטובוס -
זוהי הדרך המקובלת להגיע משדה התעופה אל העיר. תוכלו לעלות על קו האקספרס של Aerobus שפועל בתדירות של פעם ב - 20 דקות ומקשר בין שדה התעופה לתחנת הרכבת המרכזית בעיר. המחיר לכרטיס הוא 6 יורו.
מונית -
תוכלו לבחור באפשרות הזו ולחסוך לעצמכם זמני המתנה וכאבי ראש.

פלרמו
עיר הבירה של מחוז סיציליה. שדה התעופה המקומי שלה הוא Palermo International Airport, אשר נמצא כ - 30 ק"מ מהעיר. הנה דרכי ההגעה מהשדה אל פלרמו.
רכב -
במידה והחלטתם לשכור רכב, עלו על כביש E90 שהוא A29 מזרח לכיוון העיר.
אוטובוס -
תוכלו לבחור לנסוע בעלות של 7 יורו והגעה אל תחנת הרכבת המרכזית בטווח של כארבעים דקות.
רכבת -
יוצאת בתדירות של פעם בשעה וחצי ואורכת כארבעים דקות נסיעה עד לתחנת הרכבת המרכזית. העלות היא 6 יורו.
מונית ספיישל -
למי שמוכן להשקיע כחמישים יורו יוכל לבחור באופציה אשר תיקח בסביבות ה - 20 דקות. האופציה בהחלט נוחה ותאפשר לכם להגיע עד ממש בית המלון.

קטניה
שדה התעופה הבינלאומי הגדול ביותר בסיציליה Aeroporto di Catania Fontanarossa ממוקם בסמוך לעיר קטניה ויאפשר לכם לבחור בין אפשרות ההגעה הבאות.
רכב -
נסיעה פשוטה יחסית שתארך באזור ה - 15 דקות אל העיר קטניה.
אוטובוס -
AMT Alibus יאפשר לכם הגעה אל מרכז העיר ותחנת הרכבת, התדירות היא כל 20 דקות.
מונית -
למי שרוצה להתפנק, זו האפשרות הנוחה והמהירה מכולם, אך גם היקרה.
רכבת -
תוכלו לנסוע איתה משתי התחנות הנמצאות בסמוך לשדה התעופה ולהגיע כך אל העיר.

בברכת הגעה מהירה, וטיול איטלקי שישאיר אתכם עם טעם של עוד.


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il